پوشاک عفیفانه طرح جدید وزارت ارشاد

توسط سعید احمدی
پوشاک عفیفانه طرح جدید وزارت ارشاد
  • وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از ابلاغ قریب الوقوع “سند سبک زندگی ایرانی – اسلامی” خبر داد.
  • وی همچنین از اقدامات انجام شده در راستای ترویج عفاف و حجاب و آغاز “نهضت ترویج هنجارهای دینی” سخن گفت.
  • اسماعیلی همچنین به برگزاری نمایشگاه کتاب تهران، نام‌گذاری روزی به یادبود شهید رئیسی و تعمیق گفتمان در انتخابات پیش‌رو اشاره کرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از ابلاغ قریب الوقوع “سند سبک زندگی ایرانی – اسلامی” خبر داد.

محمدمهدی اسماعیلی در هشتصد و بیست و یکمین جلسه شورای فرهنگ عمومی کشور با اشاره به تصویب این سند در شورای عالی انقلاب فرهنگی، گفت: ان‌شاءالله در روزهای آینده ابلاغ نهایی آن انجام خواهد شد.

وی همچنین با بیان اینکه متأسفانه شهید رئیسی فرصت امضای نهایی این سند را پیدا نکرد، اظهار داشت: برای ترویج عفاف و حجاب در بازار تهران، در پاساژ دلگشا حدود ۸۰ واحد عرضه لباس عفیفانه افتتاح شده است.

عفاف و حجاب از اولویت‌های اصلی فرهنگ عمومی

اسماعیلی با تأکید بر اینکه عفاف و حجاب از اولویت‌های اصلی فرهنگ عمومی است، گفت: یکی از مظاهر اصلی هویت دینی و تمدنی ما رعایت اصول در حوزه عفاف و حجاب است که ان‌شاءالله آن را دنبال می‌کنیم.

وی همچنین از راه‌اندازی بنیاد جدیدی در “سند سبک زندگی ایرانی – اسلامی” برای حوزه پوشش خبر داد و گفت: این بنیاد گام مهمی در راستای ترویج عفاف و حجاب خواهد بود.

آغاز نهضت ترویج هنجارهای دینی

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به آغاز “نهضت ترویج هنجارهای دینی” گفت: ان‌شاءالله نهادهایی مثل ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و بنیاد مستضعفان نیز در این زمینه ورود خواهند کرد.

وی همچنین از نام‌گذاری روزی به یادبود شهید رئیسی خبر داد و گفت: باید سامانه‌ای برای دریافت پیشنهادات مردمی در این زمینه طراحی شود.

سایر محورهای سخنان وزیر فرهنگ:

تجلیل از برگزاری نمایشگاه کتاب تهران و تأکید بر رعایت هنجارهای اخلاقی و فرهنگی در این نمایشگاه
اشاره به حضور میلیونی مردم در مراسم تشییع شهید رئیسی و تأکید بر ضرورت استفاده از نظرات مردم در نام‌گذاری روزی به یادبود این شهید
تأکید بر تعمیق گفتمان در انتخابات پیش‌رو و اشاره به نتایج نظرسنجی‌ها در مورد واقعیت جامعه ایرانی
خاطره‌گویی از واقعه 15 خرداد 1360 و تأکید بر معجزه خون در مکتب تشیع و اهل بیت (ع)

مطالب دیگر را ببینید

ارسال دیدگاه