خانه » زیبایی » چرا روغن آرگان معجزه زیبایی لقب گرفته است

چرا روغن آرگان معجزه زیبایی لقب گرفته است

توسط سعید احمدی
چرا روغن آرگان معجزه زیبایی لقب گرفته است

روغن آرگان مدتهاست که در فرهنگ خاورمیانه وجود دارد و اکنون چشم جهان را به خود جلب کرده است.

روغن آرگان چیست خواص روغن آرگان روغن آرگان روغن های طبیعی ایران مدلینگ

محل رشد درخت آرگان بین ساحل اقیانوس اطلس و کوه های اطلس  است. میوه آن توسط بیش از دو میلیون نفر جمع آوری می شود که اکثراً خانم های بومی در آنجا کار میکنند و به عنوان منبع مهمی از درآمد به آن اعتماد می کنند.

این میوه  یک هسته در آن وجود دارد که پس از باز شدن با مهارت فراوان شکسته می شود تا دانه های کوچکی که در آن وجود دارد آسیب نبینند.

در داخل این دانه ها روغن آرگان وجود دارد که یکی از قوی ترین ترکیبات زیبایی به شمار می رود.این روغن در فرهنگ مراکش تعبیه شده است و قرن هاست که برای اهداف آشپزی و آرایشی از آن استفاده می شده است.

روغن آرگان چیست خواص روغن آرگان روغن آرگان روغن های طبیعی ایران مدلینگ

اسما المرنیسی ، بنیانگذار  Maison d’Asa در کازابلانکا می گوید: “این روغن سرشار از آنتی اکسیدان ها و خاصیت ضد التهابی دارد و از ویتامین های آن میتوان به A ، C و E ، اسیدهای چرب و امگا 6 اشاره کرد.

المرنیسی که از اهالی تونس است ، در سال 1986 به کازابلانکا نقل مکان کرد و شگفتی های روغن آرگان را در سفر به شهر تازرویت Amazight کشف کرد.

وی گفت: “زنان دارای خال کوبی های صورت سنتی بودند و علیرغم هوای بسیار گرم ، هیچ نشانه ای از تحریک وجود نداشت. من می خواستم بدانم که چگونه این امکان پذیر است و آنها در مورد خاصیت روغن آرگان برای من توضیح دادند.

مایا التال ، مشاور لبانی زیبایی ، می گوید: “اگر آن را در سنین جوانی استفاده کنید برای شما جادو خواهد کرد. “من آن را برای مو و پوست خود نیز استفاده و فورا متوجه تاثیرات آن شدم. ” ال مرنیسی از آن برای درمان صورت ، ماسک های مو ، روغن های ماساژ و درمان ناخن ها استفاده میکند.

روشهای زیادی برای استفاده از روغن آرگان برای شما وجود دارد که میتوان بعد از شستن و تمیز کردن صورت چند قطره را روی پوست مرطوب خود بمالید و آن را ماساژ دهید و بعد از اتمام ماساژ مرطوب کننده SPF بمالید و آرایش کنید.

همچنین می توانید از روغن آرگان به عنوان ماسک مو و یا حالت دهنده استفاده کنید.روغن آرگان ضد التهاب ضد پیری و برای کسانی که پوست مستعد برای آکنه ندارند بسیار عالی است.

5/5 - (1 امتیاز)

مطالب دیگر را ببینید

ارسال دیدگاه