خانه » مد و فشن » کمد کپسولی چیست و با آن آشنا شوید

کمد کپسولی چیست و با آن آشنا شوید

توسط سعید احمدی
کمد کپسولی چیست و با آن آشنا شوید

داشتن یک کمد با لباس‌های مورد علاقه چیزی است که هر شخصی می‌خواهد آن را داشته باشد و برای رفتن به مجالس مختلف، مهمانی‌ها و یا یک قرار کاری مهم، دیگر مشکلی نداشته باشد. در این مطلب از ایران مدلینگ با اصطلاح کمد کپسولی آشنا شوید.

کمد کپسولی چیست و با آن آشنا شوید

با کمد کپسولی آشنا شوید

کمد کپسولی اصطلاحی است که حدود ۴۰ سال پیش در کلمات مد و فشن جایی برای خود باز کرد. اما ناگفته نماند که احتمالاً در سال‌های اخیر، باوجود تعداد زیادی از شبکه‌های اجتماعی ازجمله اینستاگرام و ارتباط بیشتر مردم با فعالان صنعت مد، این اصطلاح بیشتر به گوش شما خورده است.

تاریخچه کمد کپسولی را بخوانید

کمد کپسولی چیست و با آن آشنا شوید

شاید نام سوزی فاکس را شنیده باشید، او برای اولین بار اصطلاح کمد کپسولی را در دهه ۱۹۷۰ استفاده کرد. سوزی فاکس که از سنین پایین در کنار پدر و مادر خود باکار و حرفه خیاطی آشنا شده بود، در دهه ۷۰ میلادی بوتیک خود را بانام کمد لباس در لندن افتتاح کرد. قصد او از راه‌اندازی این بوتیک این بود که می‌خواست سبک و استایل شخصی برای خانم‌ها به وجود آورد تا بتواند اعتماد به نفس را در آنها افزایش بدهد.

سوزی فاکس برای پیشبرد هدف خود یک ایده داشت که نام آن را کمد کپسولی گذاشت. ایده‌ای که سوزی فاکس این‌گونه آن را توصیف کرد؛ با ساخت کمد کپسولی، لباس‌های کم اما باکیفیت بالا را خریداری خواهید کرد که بیشتر اوقات می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید و این همان لباس‌هایی هستند که به شما اعتمادبه‌نفس می‌دهند.

چرا باید کمد کپسولی داشته باشیم

کمد کپسولی چیست و با آن آشنا شوید

قطعاً سبک لباس و پوشش شما جزوی از زندگی شماست که برای تهیه لباس مناسب باید هزینه، وقت و انرژی صرف کنید. در این موضوع کمد کپسولی به شما کمک می‌کند که تمام عوامل وابسته به لباس و پوشش خود را به خوبی کنترل کنید.

مزیت های کمد کپسولی

هزینه های خود را کم کنید

یک کمد کپسولی شامل ۳۳ تا ۳۷ آیتم از لباس‌ها و اکسسوری ها است. این تعداد بو وضوح نشان می‌دهند که دیگر لازم نیست برای هر مناسبت هزینه‌ای را برای لباس و سبک خود در نظر بگیرید، زیرا لباس‌های داخل کمد شما از تنوع و کیفیت بالایی برای استفاده در هر مکانی برخوردار هستند.

در وقت و انرژی صرفه جویی کنید

اگر تصمیم گرفتید که یک کمد کپسولی داشته باشید، پس بدون شک دیگر لازم نیست وقت و انرژی خود را در فروشگاه‌های لباس برای پیدا کردن لباس دلخواهتان صرف کنید. زیرا کمد کپسولی در این مواقع به‌عنوان ناجی شما عمل می‌کند.

به وجود آمدن خلاقیت در استفاده از لباس ها

کمد کپسولی چیست و با آن آشنا شوید

قبل از اینکه در تعداد لباس‌های خود محدودیت ایجاد کنید، شاید به این موضوع فکر نکرده باشید که یک قطعه لباس را می‌شود به شکل و سبک‌های دیگر هم استفاده کرد. محدودیت لباس‌ها در کمد کپسولی این موقعیت را برای شما به وجود می‌آورد تا با خلاقیت خود یک قطعه لباس را به شکلی متفاوت به تن کنید. مثل تا زدن آستین‌های یک تی‌شرت و تبدیل آن به یک رکابی و یا گره زدن یک شال روی‌بند کیف‌دستی که می‌تواند در نوع خود جالب باشد.

از محیط زیست محاظت کنید

  • مد پایدار و همراه بودن با محیط ‌زیست یکی از موضوع‌های داغ این روزها در بین منتقدان فشن است.
  • مخالفت با فست فشن ها یا همان مد سریع، یکی از مواردی است که فعالان مد پایدار بر آن تأکید دارند.
  • در صنعت فست فشن لباس‌ها باکیفیت کمتر تولید، خیلی زود کهنه و به دور انداخته می‌شوند.
  • کمد کپسولی هم به دلیل وجود لباس‌های باکیفیت در خود، تا حدودی با فعالان مد پایدار، همراه است.

سبک پوشش را تغییر دهید

در پایان باید بگوییم که، شما با قرار دادن لباس‌هایی با طرح‌ها و رنگ‌های موردعلاقه و مختلف در کمد کپسولی خود و کنار گذاشتن موارد غیرضروری و اضافه، می‌توانید سبک پوششی خود را بشناسید و از آن استفاده کنید.

امتیاز دهید

مطالب دیگر را ببینید

ارسال دیدگاه