خانه » سبک زندگی » 7 روش مراقبت از خود برای ارتقاء سطح زندگی

7 روش مراقبت از خود برای ارتقاء سطح زندگی

توسط سعید احمدی
7 روش مراقبت از خود برای ارتقاء سطح زندگی

سلامتی فقط به آنچه از نظر جسمی انجام می‌دهید مربوط نمی‌شود، بلکه مربوط به نحوه مراقبت از سلامت عاطفی و روحی شما است. چند روال ساده مراقبت از خود در هفته می‌تواند به شما در ایجاد برخی تغییرات کوچک اما قدرتمند کمک کند و باعث بهبود روحیه و تفکر شما شود. امتحان کنید که چگونه با رعایت نکات زیر می‌توانید کارهای روزمره خود را به بهترین نحو ممکن انجام دهید.

7 روش مراقبت از خود برای ارتقا سطح زندگی

زنگ هشدار صبح را تنظیم کنید

7 روش مراقبت از خود برای ارتقاء سطح زندگی

بیدار شدن از خواب با صدای بلند هشدار ساعت می‌تواند به طور ناخودآگاه هورمون استرس زای کورتیزول را آزاد کند و شما را در وضعیت بدی برای روزی که در پیش رو دارید قرار دهد. برای از خواب بیدار شدن با آرامش بیشتر، یک ساعت دارای زنگ هشدار با طلوع آفتاب تهیه کنید، که نوعی ساعت است که به‌آرامی نور را ساطع می‌کند تا صبح شما را از خواب بیدار کند.

فایده این کار این است که شما به طور ناگهانی با صدای زنگ هشدار پر سر و صدا بیدار نمی‌شوید، بنابراین در طول روز آرام‌تر خواهید بود.

از عطر برای تقویت خلق و خویتان استفاده کنید

7 روش مراقبت از خود برای ارتقاء سطح زندگیعطر از مدت‌ها قبل برای آرام کردن ذهن و بدن استفاده می‌شود، و عطرهای خاصی می‌توانند در واقع به شما کمک کنند تا آرامش بگیرید. اغلب، در کلاس یوگا یا در جلسه مراقبه، از عطرهای آروماتراپی (رایحه درمانی) در اتاق استفاده می‌شود تا به تنظیم خلق و خوی افراد کمک کند و شما هم می‌توانید با عطر و بوی خود یا عطرآگین کردن فضای خانه با رایحه‌ای که با آن آرامش پیدا می‌کنید، این تجربه را در خانه تکرار کنید.

عطر و بوی پیشنهادی ما برای فرار از فشارهای زندگی و ایجاد لحظه‌ای آرام بخش، عطر Molton Brown Eau de Perfume است. این عطر ترکیبی سرشار از رایحه گلابی و هلو و چوب سفید، همراه با اندکی رایحه لوبیای tonka پر ادویه و رایحه نوستالژی شیر است.

مرزهایی را برای استفاده از رسانه های اجتماعی در نظر بگیرید

7 روش مراقبت از خود برای ارتقاء سطح زندگیپیوسته در ارتباط بودن با تلفن و رسانه‌های اجتماعی خود می‌تواند سلامتی شما را از بین برود. به همین دلیل یکی از مهم‌ترین اقدامات در دنبال کردن روال روزمره مراقبت از خود، تعیین مرزهای رسانه‌های اجتماعی است. اکثر تلفن‌های همراه گزینه تنظیم محدودیت زمانی برای برنامه‌های خاص مانند اینستاگرام، فیس بوک و صندوق پستی را به شما می‌دهند. به این ترتیب تنها در ساعات مشخصی از روز یا برای مدت زمان معینی در طول روز می‌توانید به آنها دسترسی داشته باشید.

خانه خود را به بهشت مراقبت از خود تبدیل کنید

به‌خصوص بعد از یک روز استرس زا در محل کار، آرامش گرفتن در یک محیط آرام می‌تواند برای ذهن و بدن شما تغییرات شگفتی ایجاد کند. کلیدهای ساده آرایه‌گری منزل می‌توانند به‌راحتی مکان شمارا به فضایی آرام بخش تر تبدیل کنند. نمایش عکس‌های خانواده و دوستان در اطراف خانه شما می‌تواند به تقویت روحیه شما کمک کند، زیرا دائماً یادآور خاطرات شاد شما می‌باشند.

یا با استفاده از چند پتو و کوسن مخمل روی کاناپه خود گوشه خلوتی در خانه خود ایجاد کنید محلی که در آن بتوانید فشارهای عصبی خود را رها کرده و احساس آرامش کنید. به همین ترتیب، یک شمع آرامش برانگیز، مانند شمع جدید Molton Brown Milk Musk Single Wick، به شما کمک می‌کند تا فضای داخلی خانه خود را تکمیل کنید.

اضافه کردن حمام هفتگی

یکی از راه‌های ایجاد آرامش دوش گرفتن یک روز در هفته با شرایط خاص می‌باشد. محیط را نورپردازی کنید شمع‌ها را روشن و محصولات لوکس بدن را آماده کنید. و از این شرایط خاصی که ایجاد کردید لذت ببرید.

7 روش مراقبت از خود برای ارتقا سطح زندگی

زندگی اجتماعی خود را ساده تر کنید

نه گفتن به مواردی که به درد شما نمی‌خورد به شما این امکان را می‌دهد تا وقت گران‌بهای خود را هدر ندهید. اگر با دوستانتان دعوت شده‌اید، اما ملاقات‌های وسط هفته را دوست ندارید، صادق باشید و بگویید ترجیح می‌دهم این هفته را استراحت کنم. با داشتن مدت زمان بیشتری در برنامه خود، می‌توانید بر روی کارهایی که از آن لذت می‌برید تمرکز کنید.

مطالعه را به بخش اساسی  برنامه روزانه خود تبدیل کنید

7 روش مراقبت از خود برای ارتقاء سطح زندگی

غرق شدن در یک کتاب راهی آسان برای استراحت و فرار از فشارهای عصبی روزمره شماست. آرامش کامل را روزانه با اختصاص زمان کمی به مطالعه چه در طول مسیر سفر به کار، چه در زمان استراحت ناهار یا قبل از خواب به‌دست آورید.

5/5 - (2 امتیاز)

مطالب دیگر را ببینید

ارسال دیدگاه