حجاب و مد اسلامی

توسط سعید احمدی
حجاب و مد اسلامی

حجاب و پوشش اسلامی

حجاب یک پوشش اسلامی است که در لغت به معنای مانع میباشد. اما این واژه دیگر نام و برند خود را جهانی کرده است و پا به دنیای مد گذاشته و چشم جهانیان را به خود خیره کرده است.می توان گفت اسلام و معیارهای اسلامی هیچ گاه به مخالفت با دنیای مد و جهان رنگارنگ روز دنیا در حوزه لباس برنخواسته و تا جایی که کرامت انسانی با دنیای مد و لباس تهدید نشود عاملی باز دارنده برای گسترش مد و لباس نبوده است.

مد اسلامی

مد اسلامی به عنوان پوشش خاص که درآن باید قسمت هایی از بدن پوشیده باشد در حال پیشرفت و توسعه و گسترده شدن است.رشد جهانی مصرف کنندگان اسلامی رابطه مستقیمی با مد و مذهب ایجاد کرده است و همین موضوع باعث تشویق مسلمانان برای پوشیدن مد روز و طرح های زیبا میکند.

مد اسلامی به عنوان پدیده ای خاص در دهه 1980 به صنعت مد پا گذاشت.آخرین تحولات در این زمینه بحث های متنوعی را در سطوح مختلف مانند:فرهنگ،مذهب و سیاست ایجاد کرده است.شاید اینگونه به نظر برسد که امروزه مد اسلامی در حال گسترش است اما هنوز در مقایسه با مقیاس جهانی نسبتأ جایگاهی ندارد.

همان طور که مشاهده می کنیم کمپانی های بزرگ طراحی در حال تلاش برای ارایه مجموعه های خود در رابطه با مراسم مذهبی مسلمانان هستند و این کار باعث می شود که عرصه را برای طراحان کشورهای اسلامی خالی کنند.می توان گفت روز به روز استقبال بانوان جهان برای خرید محصولات اسلامی افزوده می شود و همین امر باعث می شود تا حجاب و مد اسلامی یک واقعیت غیر قابل انکار در کت والک های مانکن هایی که پوشش اسلامی دارند به نظر برسد.بی شک تصور اینکه مانکن های پوشیده و با حجاب کامل بر روی کت والک های جهان حضور پیدا کنند و با نشان دادن طرح های زیبا و شکیل مد اسلامی چشم تمام جهانیان را به خود جلب کنند بسیار جالب خواهد بود.

در این رقابت ترکیه از جمله کشورهایی است که بیشترین هزینه ها را در  حوزه مد اسلامی صرف کرده است و امارات و همچنین اندونزی در رده های بعدی وجود دارند هرچند سلیقه کشورهای اسلامی یکسان نیست و ممکن است آنچه در امارات مورد پسند است در اندونزی قابل قبول نباشد.

مد و لباس اسلامی صرفآ بخاطره رنگ ها و نمایش خلاقیت مسلمانان به وجود نیامده است این نشانه باور اسلامی و صلح طلبی اسلام است که باید آن را به تمام جهانیان نشان داد که شاید این اسلام ستیزی از افکار جهانیان خارج شود.

امتیاز دهید

مطالب دیگر را ببینید

ارسال دیدگاه