در مورد هفته انقلاب مد و رسالت آن بخوانید

توسط سعید احمدی
هفته انقلاب مد: آن چیست و چه زمانی برگزار می شود؟

هرساله، هفته انقلاب مد باهدف افزایش آگاهی از برخی موضوعات مرتبط با صنعت مد، ازجمله تأثیر بر محیط‌زیست و حمایت کارگران در زنجیره‌های عرضه خرده فروشان برگزار می‌شود. این رویداد یادبود سقوط کارخانه رانا پلازا در سال 2013 بود که منجر به کشته شدن 1134 نفر در منطقه داکا، بنگلادش شد. در این مطلب از ایران مدلینگ همه چیزهایی که باید درباره هفته انقلاب مد بدانید وجود دارد.

در مورد هفته انقلاب مد و رسالت آن بخوانید

دلیل شکل گرفتن هفته انقلاب مد

این سازمان برگزار کننده هفته انقلاب مد می‌باشد و در سال 2013 به دنبال فروپاشی کارخانه رانا پلازا راه اندازی شد. این کارخانه پوشاک دارای هشت طبقه بود که پس از ساخته شدن چهار طبقه فوقانی بدون مجوز، فروپاشید و به کشنده‌ترین فاجعه کارخانه پوشاک تبدیل شد. علاوه بر کشته شدگان، 2515 نفر نیز زخمی شدند.

رسالت هفته انقلاب مد چیست

هفته انقلاب مد دو سال بعد از رویداد فروپاشی ساختمان برگزار شد و رویدادهایی در سراسر جهان برای تشویق گفتگوها در مورد چگونگی پیشرفت صنعت مد و در چندین زمینه دیگر ایجاد شد. این انقلاب برای یک صنعت مد پاک، ایمن، منصفانه و شفاف ایجاد شده است و این کار را از طریق تحقیق، آموزش و همکاری انجام می‌دهد.

با تحولات سیستمی و ساختاری، صنعت مد می‌تواند میلیون‌ها نفر را از فقر دور کند و معاش مناسب و معقول را برای آنها فراهم کند. همچنین می‌تواند با گرد هم آوردن مردم باعث ایجاد منبع شادی، خلاقیت و بیان برای افراد و جوامع باشد.

طبق گزارش این سازمان هر سال تقریباً 140 میلیون پوند لباس به زباله تبدیل می‌شود. در ماه می سال 2019، گزارشی که توسط دانشگاهیان مؤسسه تحقیقاتی اقتصاد سیاسی شفیلد در دانشگاه شفیلد منتشر شد، به این نتیجه رسیدند که چندین مارک جهانی مد نتوانسته‌اند وعده‌های مربوط به پرداخت دستمزد زندگی را به کارگران خود پرداخت کنند.

زمان برگزاری هفته انقلاب مد

امسال، هفته انقلاب مد از دوشنبه 20 آوریل تا یکشنبه 26 آوریل برگزار می‌شود که همزمان با فروپاشی کارخانه رانا پلازا است که در 24 آوریل 2013 رخ داده است.

در طول هفته انقلاب مد، سازمان پشت پرده این رویداد، فهرست سالانه شفافیت مد خود را منتشر می‌کند، که “250” رتبه از بزرگ‌ترین مارک‌ها و خرده فروشان مد جهان را با توجه به میزان آمار سیاست‌های اجتماعی، زیست محیطی، شیوه‌ها، تأثیرات و عرضه آنها بررسی و رتبه بندی می‌کند.

مطالب دیگر را ببینید

ارسال دیدگاه