موهای خود را در مقابل گرما و رطوبت محافظت کنید

توسط سعید احمدی
موهای خود را در مقابل گرما و رطوبت محافظت کنید

چگونگی محافظت از موهای خود

خاورمیانه و آب و هوای گرم و مرطوب آن معمولا باعث می شود موهای شما دچار پیچ خوردگی و بد حالت شدن شوند که حتی ممکن است برای سلامت پوست مضر باشد.

برای جلوگیری از ریزش و رفع حالت ناخوشایند موها باید مواد مغذی مو را تامین کنید که در این مطلب از زبان میریام کیوو متخصص مراقبت از مو نکاتی را برای جلوگیری از این حالت های نامطلوب قرار داده ایم.

موهای خود را در مقابل گرما و رطوبت محافظت کنید

اولین نکته این است که هفته ای یک بار از ماسک مو سر استفاده کنید که دارای عصاره های خاویار باشد تا پوست سر شما را پاک سازی و سم زدایی کند و ذراتی که در پوست و موی شما تجمع کردند را از بین ببرد.

تغذیه و آبرسانی صحیح و در زمان مناسب یک ضرورت محسوب میشود خصوصاً برای مو و پوست سر که در معرض آفتاب و گرمای بیش از حد قرار دارد.

برای تغذیه و آبرسانی باید از مرطوب کننده ها استفاده کنید تا از خشکی پوست جلوگیری کنید.

 

موهای خود را در مقابل گرما و رطوبت محافظت کنید شامپو خاویار

از شامپو هایی استفاده کنید که دارای کمترین میزان مواد شیمیایی هستند تا با پاک کردن نا خالصی ها باعث شوند پوست سر اکسیژن لازم خود را دریافت کند.

با استفاده از ماسک ها پوست سر خود را هیدراته و موهای خود را ترمیم کنید.این ماسک درمانی را باید دوبار در هفته تکرار کرد تا سطح هیدراته را حفظ کنید.

 

 

 

 

اگر در طول شب برنامه ای برای انجام دادن ندارید ماسک را بر روی موهای خود بمالید و بخوابید تا ماسک تاثیر بیشتری داشته باشد و بعد از بیدار شدن آن را بشویید.

برای تهیه ویتامین ها ، پروتئین ها و آنتی اکسیدان هایی که باعث تقویت و درخشش طبیعی موهای شما می شوند،روغن موهایی مانند روغن طلای زلالی یا همان الیکسیر را استفاده کنید.

با استفاده از این ماده میتوانید ضخامت و نرمی و ریزش موهای خود را کنترل کنید.موهای خود را در مقابل گرما و رطوبت محافظت کنید الکسیردر نهایت سعی کنید در حد امکان از گرما و نور مستقیم خورشید دوری کنید و در صورت لزوم از محافظ هایی مانند کلاه استفاده کنید تا موی شما تخریب و آسیب دیده نشود.

 

 

 

5/5 - (1 امتیاز)

مطالب دیگر را ببینید

ارسال دیدگاه