روش های تشخیص نوع پوست و مراقبت های بعد از آن را یاد بگیریم

توسط سعید احمدی
روش های تشخیص نوع پوست و مراقبت های بعد از آن را یاد بگیریم

ممکن است فکر کنید که نوع پوست خود را می‌دانید و برای آن انواع کرم و پاک کننده را تجویز می‌کنید؟ اگر نظر شما در مورد پوستتان درست نباشد شما بعد از مدتی دچار ناراحتی‌های پوستی می‌شوید و به مشکل بر خواهید خورد. پوست شما از کدام نوع پوست‌ها است؟ در این مطلب با ایران مدلینگ همراه باشید.

اگرچه شاید فکر کنید این مسئله مهم نیست و اهمیت چندانی ندارد اما باید بدانید پوست شما از کدام نوع است تا بتوانید شرایط مناسبی را برای شاداب بودن و سالم نگه‌داشتن پوست خود ایجاد کنید. در این مطلب سه نشانه را برای شما قراردادیم تا بدانید پوست شما به چه گروهی تعلق دارد.

روش های تشخیص نوع پوست و مراقبت های بعد از آن را یاد بگیریم

پوست شما چه ظاهری دارد

بافت و ظاهر پوست شما می‌تواند در مورد شرایط و محصولاتی که باید برای مراقبت از آن استفاده کنید، چیزهای زیادی را نشان دهد. اگر احساس می‌کنید پوست شما سفت شده و انعطاف‌پذیری لازم را ندارد، احتمالاً خشک است، درحالی‌که پوست‌های چرب در تمام مدت چرب و براق به نظر می‌رسند.

از طرف دیگر، پوست ترکیبی در همه‌جا به‌غیراز منطقه T که شامل پیشانی، بینی و چانه است خشک به نظر می‌رسد و پوست طبیعی متعادل احساس می‌شود یعنی نه خیلی خشک و نه خیلی چرب است.

منافذ خود را بررسی کنید

روش های تشخیص نوع پوست و مراقبت های بعد از آن را یاد بگیریم

همه ما فارغ از نوع پوست خود دارای منافذ قابل رؤیت هستیم اما اندازه آنها می‌تواند چیزهای زیادی را برای شما تعریف کند. به‌طورمعمول، منافذ بزرگ بسته‌شده روی بینی، نشانگر پوست چرب است درحالی‌که افراد دارای پوست خشک دارای منافذ کوچکی هستند.

در پوست ترکیبی، منافذ در اطراف بینی بزرگ هستند و در مناطق دیگر کوچک‌تر هستند درحالی‌که افرادی که پوست طبیعی دارند، منافذ قابل‌توجه کمتری دارند.

چند بار نیاز به مرطوب کردن دارید

مرطوب کردن و آبرسانی پوست

همه ما باید از مرطوب‌کننده استفاده کنیم تا پوستمان را آب‌رسانی و از شاداب بودن آن لذت ببریم. اما اگر سؤال دارید که هرچند وقت یک‌بار نیاز به استفاده از آن دارید؟! می‌توانید با تعیین نوع پوست خود به جواب این سوال پی ببرید.

برای افرادی که دارای فیبرهای روغنی هستند، بعضی از مرطوب کننده‌ها می‌توانند پوست را از حالت چرب نجات بدهند درحالی‌که افرادی که دارای پوست خشک هستند نیاز به محصول قوی‌تری دارند، خصوصاً بعد از پاک‌سازی پوست.

اگر پوست ترکیبی دارید، احتمالاً باید در بعضی از قسمت‌های صورت خود مرطوب‌کننده بمالید، اما در غیر این صورت، اگر پوست معمولی دارید این نوع پوست در طول روز نسبتاً مرطوب است.

چگونه می توان از پوست خود مراقبت کرد

شما تا الان باید متوجه شده باشید که نوع پوست شما چیست و در چه گروهی قرار دارد بنابراین در این مرحله باید بدانید چگونه از پوست خود مراقبت کنید.

چرب: آب‌رسانی پوست‌های چرب مسئله بسیار مهمی نیست پس بیش‌ازاندازه درگیر آن نشوید. برای پاک‌سازی صورت خود از محصولات شست و شوی با غلظت و شویندگی ملایم استفاده کنید. از محصولاتی که حاوی روغن هستند نترسید اما از محصولاتی که حاوی الکل هستند دوری‌کنید چون این محصولات چربی طبیعی پوست را از بین می‌برند.

خشک : این نوع از پوست می‌تواند سفت بودن ناراحت‌کننده باشد بنابراین شما باید آن را همیشه هیدراته نگهدارید تا از مشکل پوسته‌پوسته شدن دوری‌کنید. از محصولاتی استفاده کنید که دارای اسید هیالورونیک هستند تا این آب‌رسانی دو چندان شود.

ترکیبی : اگر پوست شما ترکیبی است، نکته اصلی اصلاح عدم تعادل است. روغن جوجوبا یکی از بهترین نرم‌کننده‌ها است، بنابراین به محصولاتی که شامل این ماده شگفت‌آور هستند، توجه داشته باشید. همچنین می‌توانید از یک ماده پاک‌کننده و مرطوب‌کننده خفیف روی گونه‌ها و منطقه T خود استفاده کنید تا چربی آن ناحیه برطرف شود.

عادی : اگر پوست شما عادی و معمولی است بسیار خوش شانس هستید زیرا درگیر مواردی که در بالا توضیح دادیم نیستید. تنها نکته‌ای که باید رعایت کنید این است که از محصولات ملایم و یا از محصولات نوزادان استفاده کنید تا دچار مشکل نشوید.

5/5 - (1 امتیاز)

مطالب دیگر را ببینید

ارسال دیدگاه