خانه » سبک زندگی » با 6 مورد از فواید حمام بخار در به وجود آوردن یک پوست شفاف و زیبا آشنا شوید

با 6 مورد از فواید حمام بخار در به وجود آوردن یک پوست شفاف و زیبا آشنا شوید

توسط سعید احمدی
با 6 مورد از فواید حمام بخار در به وجود آوردن یک پوست شفاف و زیبا آشنا شوید

حمام بخار یکی از تأثیر گذار ترین موارد در دنیای زیبایی است. آیا واقعاً برای پوست مفید است یا باید از آن اجتناب کرد و چه کسی باید از آن استفاده کند؟

اول‌ازهمه، اگر شما پوستی حساس دارید یا از مشکلات پوستی مانند روزاسه و اگزما رنج می‌برید، مفید است که از حمام بخار دوری‌کنید یا مدت‌زمان آن را محدود کنید. درجه حرارت بالا، سرعت گردش خون و گسترش مویرگ‌ها ممکن است برای این مشکلات مناسب نباشد. از طرف دیگر، اگر پوست مستعد آکنه و چربی‌دارید و از گرفتگی منافذ شکایت دارید، قطعاً به بخار این فرصت را بدهید تا مشکل شمارا برطرف کند.

با 6 مورد از فواید حمام بخار در به وجود آوردن یک پوست شفاف و زیبا آشنا شوید

همچنین به این نکته اشاره کنیم که حمام بخار یکی از روال‌هایی نیست که باید به‌طور مکرر انجام دهید. هفته‌ای یک بار ایده آل است اما اگر پوست بسیار چربی دارید، در هفته دو بار برای چند دقیقه کافی است. در همین حال، دمای بخار یکی از مواردی است که شما باید هنگام استفاده از حمام بخار آن را بررسی کنید.

پس از انجام دادن حمام بخار، چند نکته قابل توجه وجود دارد که باید آنها را رعایت کنید. بعد از حمام و به دنبال باز شدن منافذ پوست استفاده از ماسک صورت برای تمیز کردن منافذ پوست بسیار پیشنهاد می‌شود زیرا در این حالت محصول به طور مؤثرتری به پوست شما نفوذ می‌کند.

 

فراموش نکنید بعد از اتمام این مرحله نباید از جمع کردن (بسته شدن) منافذ پوست غافل شوید پس برای انجام دادن این کار یک حوله را با آب سرد مرطوب کنید و آن را روی پوست خود قرار دهید.

با 6 مورد از فواید حمام بخار در به وجود آوردن یک پوست شفاف و زیبا آشنا شوید

ما فواید این کار را در پایین ذکر کرده‌ایم که روال زیبایی شما را پشتیبانی می‌کند.

باز کردن منافذ بسته شده

با کمک بخار منافذ پوست باز می‌شوند و شرایط را برای از بین بردن ضایعات مواد آرایشی، پوست‌های مرده و گرد و غبارهای موجود در پوست مهیا می‌کند. هم اکنون منافذ باز شده آماده تمیز کردن و پاک‌سازی هستند.

پوست چرب را تمیز می کند

باقیمانده دیگری که در پوست وجود دارند چربی‌ها هستند که باعث بروز آکنه می‌شوند. دشمن چربی‌های پوست بخار می‌باشد که با باز کردن منافذ پوست چربی‌ها را آزاد می‌کند.

انجام سم زدایی

هنگامی‌که از حمام بخار استفاده می‌کنید گردش خون شما بالا می‌رود و فرصت خوبی را برای از بین بردن سموم روی پوست مهیا می‌کند.

از تشکیل آکنه جلوگیری می کند

با کمک بخار همه عوامل ایجاد آکنه از جمله: چربی اضافی، گرد و غبار، سلول‌های مرده و باکتری‌ها را از بین می‌برید و می‌توانید با آکنه خداحافظی کنید.

باعث افزایش تولید کلاژن و الاستین می شود

گردش خون سریع شده و مویرگ‌ها اکسیژن بیشتری به پوست انتقال می‌دهند. بنابراین، پوست برای تولید بیشتر کلاژن و الاستین پشتیبانی می‌شود و پوست سفت و جوان سازی می‌شود.

تسکین دهنده

حمام بخار روشی عالی برای رفع استرس و به وجود آورنده آرامش است. جلسه حمام بخار اگر با روغن‌های آروماتراپی انجام شود، باعث می‌شود شما خواب خوبی داشته باشید.

مطالب دیگر را ببینید

ارسال دیدگاه