تفاوت بین یک محصول گران قیمت مراقبت از پوست و محصولات ارزان قیمت را بدانبد

توسط سعید احمدی
در این مطلب تفاوت بین یک محصول گران قیمت مراقبت از پوست و محصولات ارزان قیمت را بخوانید

اگر وبلاگ نویسان زیبایی یا نویسندگان یوتیوب را دنبال می‌کنید، احتمالاً درباره محصولات گران قیمت و کپی‌های ارزان قیمت آن محصولات نیز بسیار شنیده‌اید. برخی از دوستداران زیبایی می گویند که محصولات گران قیمت دلیل بر با کیفیت بودن آن محصول نیست.

این مطلب از وب سایت ایران مدلینگ از زبان متخصصان این زمینه منتشر شده است که چه دلیلی باعث می‌شود محصول گران قیمت و ارزان از همدیگر تفکیک شوند و آیا لوسیون های گران قیمتی که خریداری می‌کنید ارزش هزینه کردن دارند یا خیر.

در این مطلب تفاوت بین یک محصول گران قیمت مراقبت از پوست و محصولات ارزان قیمت را بخوانید

بازاریابی و بسته بندی

دکتر شارلوت بیرنباوم متخصص پوست در نیویورک می‌گوید: همیشه گران‌ترین کالاها، حتی اگر هم حاوی مواد کمیاب‌تری باشند از نظر علمی اثربخش‌ترین و بهترین نیستند.

او در ادامه می‌گوید: “تفاوت بین یک مرطوب کننده مقرون به صرفه با یک مرطوب کننده گران قیمت می‌تواند بسته به مواردی مانند: بازاریابی، بسته بندی و احتمالاً مواد تشکیل دهنده اختصاصی باشد.” به طور کلی، گران بودن همیشه به معنای بهتر بودن نیست. این ترکیبات اختصاصی می‌توانند از آنجایی که نادر هستند گران‌تر باشند، اما این بدان معنی نیست که آنها موثرتر هستند. هیچ گونه شواهد علمی وجود ندارد که واقعاً این مواد ارزش هزینه کردن را دارند. “

جاشوا رأس، زیبایی شناس مشهور، نیز می‌گوید: بازاریابی قبل از هر چیز دیگری در افزایش قیمت یک محصول تأثیر گذار است. او می‌گوید که برخی مارک‌ها از طریق (BS) بازاریابی دست به کار می‌شوند تا مستقیماً محصولاتی را به مصرف کننده پیشنهاد کنند که دارای مقادیر بالایی مواد مؤثر و با کیفیت هستند.

غلظت

در این مطلب تفاوت بین یک محصول گران قیمت مراقبت از پوست و محصولات ارزان قیمت را بخوانید

به گفته دکتر دبرا جلیمان، متخصص پوست و موی NYC، اصلی‌ترین چیزی که به چگونگی قیمت گذاری یک مرطوب کننده کمک می‌کند، غلظت برخی مواد تشکیل دهنده در فرمول آن است. دکتر جلیمان می‌گوید: “یک مرطوب کننده گران قیمت معمولاً غلظت بیشتری از مواد خوب را دارا می‌باشد.” این محصولات معمولاً برای استفاده برای انواع پوست مطمئن‌تر هستند و همچنین در بسیاری از مواقع این شرکت‌های سازنده، مواد عطری که می‌تواند برای بعضی از افراد آلرژی ایجاد کند را به آن اضافه نمی‌کنند. “

برای نشان دادن تفاوت موجود در ترکیبات فعال محصولات گران قیمت و ارزان، مدیر موسسه زیبایی شناسی SkinSpirit، کارن فرناندز این محصولات را به یک چای کیسه‌ای تشبیه می‌کند. فرنانز توضیح می‌دهد که: “به یک چای کیسه‌ای که در فنجان اول غلیظ‌تر است فکر کنید، اگر از همان چای کیسه‌ای چند بار استفاده کنید، با هر فنجان غلظت خود را از دست می‌دهد. او می‌گوید” مرطوب کننده‌های ارزان قیمت حاوی مواد کمتری هستند که می‌توانند فرآورده‌های جانبی یا فرآورده‌های باقی مانده مواد اولیه باشند.”

قدرت مواد

به خاطر داشته باشید اگر چه بسیاری محصول مرطوب کننده وجود دارد که دارای قیمت مناسب و مواد مؤثر و ارزشمند هستند که در اختیار شما قرار می‌دهند اما عناصر و مواد موجود در آنها اغلب به اندازه محصولات گران بها با کیفیت نیستند.

دکتر جلیمان می‌گوید: “اطمینان حاصل کنید که بهترین ترکیبات در صدر فهرست برچسب مواد تشکیل دهنده محصولات قرار دارند.” از جمله این موارد می‌توان به: اسید هیالورونیک، سرامیدها، رتینول، نیاسین آمید و گلیسیرین اشاره کرد و آن را به عنوان ترکیبات خوب نام برد. من معمولاً می‌بینم بیمارانی که دچار آکنه می‌شوند محصولی ارزان قیمت را در ذهن دارند اما این بدان معنا نیست که همه محصولات ارزان قیمت بد هستند. “

نتیجه

هزاران محصول عالی ارزان قیمت و گران قیمت نه چندان عالی وجود دارد که در بازار وجود دارد. اگر می‌خواهید انتخاب خوبی در بین این محصولات داشته باشید باید در مورد آن محصول تحقیق کنید. اولین راه انتخاب نگاه کردن به لیست مواد تشکیل دهنده آن محصول است. یکی دیگر از راه‌های انتخاب محصول امتحان کردن روی پوست است تا ببینید آیا پوست شما به آن محصول واکنش نشان می‌دهد یا خیر تا بتوانید انتخاب مطمئن تری داشته باشید.

در نهایت شما باید محصولی را انتخاب کنید که به پوستتان احساس بهتری را القا کند. چه بخواهید از پیشنهادات محصولات ارزان قیمت داروخانه پیروی کنید یا به دنبال محصول گران قیمت و لوکس بروید این تصمیم با شماست اما مهم‌ترین مورد این است که شما به طور مرتب از این محصولات استفاده کنید تا نتیجه بهتری را بگیرید.

4.5/5 - (2 امتیاز)

مطالب دیگر را ببینید

ارسال دیدگاه