خانه » اخبار » آبی کلاسیک و انتخاب آن برای رنگ سال 2020

آبی کلاسیک و انتخاب آن برای رنگ سال 2020

توسط سعید احمدی
آبی کلاسیک و انتخاب آن برای رنگ سال 2020

می‌توان گفت؛ بیشتر از ۲۰ سال است که رنگ انتخابی سال که توسط شرکت پنتون انتخاب می شود روی توسعه و طراحی محصولات ،ازجمله؛ طراحی صنعتی، مد و همین‌طور بسته‌بندی محصولات تولید شده به‌طور مستقیم تاثیرگذار بوده است.

انتخاب رنگ سال پروسه‌ای است که نیاز به تحقیق و آنالیز دقیق و گسترده ترندها در حوزه‌های مختلف دارد. برای انتخاب و اعلام مجموعه رنگی منتخب هرسال، متخصصان در موسسه رنگ پنتون عوامل مختلفی را در سطح جهانی برای رسیدن به تأثیرات رنگی در جوامع مختلف بررسی می‌کنند.

آبی کلاسیک و انتخاب آن برای رنگ سال 2020

این عوامل می‌تواند شامل؛ صنعت سرگرمی و فیلم‌سازی، جهانگردی و گردشگری، هنرمندان نوظهور و مجموعه‌های هنری‌شان، صنعت مد، تأثیرات اقتصادی در آینده و بسیاری عوامل دیگر باشد. رنگ آبی کلاسیک به‌عنوان رنگی ماندگار و همیشگی به‌عنوان رنگ سال ۲۰۲۰ توسط این شرکت اعلام شد.

شرکت پنتون در مورد این رنگ می‌گوید

رنگ آبی در خاطر ما یادآور آرامش است و حسی از آسایش و امنیت خاطر را به روح انسان‌ها می‌بخشد. ابن رنگ باعث پاک‌سازی ذهن و به وجود آورنده تمرکزی قوی شده و نظم‌دهنده آن است. ذهن انسان همیشه در درک کامل پیشرفت سریع فنّاوری ناتوان بوده است.

بنابراین می‌توانیم درک کنیم که چرا بیشتر از همیشه به سمت رنگ‌های خالص که انتقال‌دهنده حس آرامش هستند تمایل پیداکرده است. رنگ آبی کلاسیک این رنگ قابل‌اعتماد ما را به تعاملی صلح‌طلبانِ دعوت می‌کند.

مطالب دیگر را ببینید

ارسال دیدگاه